Kush mund të zëvendësojë Papa Benediktin e XVI
Pas dorëheqjes së Papa Benediktit të XVI kanë nisur spekulimet për zëvendësuesin e tij. Mediat ndërkombëtare lakojnë dy emra në garë për këtë post, Kardinalin Peter Kodwo Appiah Turkson dhe kanadezin Marc Ouellet.


Peter Kodwo Appiah Turkson është 64 vjeç, nga Gana dhe nese zgjidhet, do të jetë Papa i parë me ngjyrë. Kardinali Marc Ouellet është 68 vjeç, nga Kanadaja. I zgjedhur Kardinal nga Papa Gjon Pali i II-të. /albeu.com/

Shtuar më 11/02/2013, ora 16:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori