Kryeministrja e Zelandës së Re merr një vendim për terroristin
Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern është betuar se kurrë nuk do ta përmend emrin e sulmuesit të xhamisë në Christchuch

“Ka kërkuar shumë gjëra nga vepra e tij terroriste, por asgjë nuk do t’i jap famë – për këtë arsye ju kurrë nuk do më dëgjoni të ia përmend emrin e tij,” tha kryeministrja Ardner në një prononcim emocional në parlamentin e Zelandës së Re.

Të Premten e kaluar sulmi në dy xhami la të vdekur 50 persona dhe disa të tjerë të lënduar.
Shtuar më 19/03/2019, ora 09:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori