Kryeministri turk: Pa liberalizim të vizave nuk sistemojmë refugjatë
Ahmet Davutoglu
Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu, të shtunën ka deklaruar se marrëveshja e Turqisë me Evropën për sistemim të migrantëve nuk do të realizohet pa liberalizim të vizave të BE-së për qytetarët turq.

Gjatë një konference për media në fund të një vizite të një delegacioni të lartë të BE-së në Turqinë juglindore, Davutoglu tha se liberalizimi i vizave ka qenë qenësor dhe tha se beson që BE do të ndërmerr hapat e nevojshëm për të kompletuar marrëveshjen./Albeu.com/
Shtuar më 24/04/2016, ora 09:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori