Kryeministri turk nesër viziton Britaninë
Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan, të mërkurën nis vizitën dyditore në Britani. Pranimi i Turqisë në Bashkimin Evropian dhe zhvillimet në botën arabe pritet të jenë tema diskutimi me homologun britanik, Dejvid Kameron.

Erdoganenjten do të pritet edhe nga Mbretëresha Elizabetë.
Ai po ashtu do t`i adresohet forumit te biznesit Turqi-Britani, ku do të kërkojë më shumë rrugë për rritjen e bashkëpunimit ekonomik mes dy vendeve.

Shtuar më 29/03/2011, ora 18:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori