Kryeministri japonez, gafe per te moshuarit
Albeu.com
Gafe e kryeministrit japonez Taro Aso. Ai ka akuzuar te moshuarit e semure, duke i bere pergjegjes per situaten ne te cilen ndodhen.
Gjendja e tyre eshte frut i nje stili te gabuar jetese, ka thene kryeministri. 68- vjecari ka deklaruar se sheh shume njerez te moshen 67-68 vjecare qe shkojne shpesh tek mjeku.

“Ne fakt shpenzimet e mia per shendetin jane te uleta, pasi eci dhe merrem me aktivitete”, ka thene kryeministri. “Perse duhet te paguaj taksat per njerez, qe nuk bejne gje tjeter vecse hane e pine?”, ka deklaruar kreu i qeverise japoneze. (tch)
Shtuar më 27/11/2008, ora 23:10
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori