Kryeministri irakian në Ankara
Albeu.com
Kryeministri irakian, Ibrahim al Xhafari, ka shkuar në Ankara për të biseduar me kryeministrin turk, Rexhep Taip Erdogan.Dy kryeministrat pritet te bisedojne rreth lidhjeve ekonomike, përpjekjeve të rindërtimit dhe shqetësimeve për destabilitetin në Irak. Vizita e Xhafarit është e para jashtë vendit që kur është zgjedhur kryeministër.
Shtuar më 20/05/2005, ora 18:37
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori