Kryeministri i Irakut jep dorëheqjen
Pas presioneve të ditëve të fundit, kryeministri i Irakut, Nouri al Maliki ka dhënë dorëheqjen duke i hapur kështu rrugën krijimit të një qeverie të re.

Zëdhënësi i tij tha për AFP se kryeministri në largim do të tërheqë ankesën kundër presidentit dhe do të mbështesë kryeministrin e ngarkuar.Presidenti i vendit i kërkoi nënkryetarit të Parlamentit, Haider al Abadi të krijojë qeverinë e re. /albeu.com/
Shtuar më 15/08/2014, ora 15:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori