Kryeministri i ardhshëm i Turqisë do jetë dhëndri i Erdoganit?
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, mund ta emëroj në postin e kryeministrit të ri dhëndrin e tij. Kështu raportojnë mediat turke.

Për këtë post në garë janë ministri i transportit Binali Jildrim si dhe ministri i energjetikës Berat Albayarak, por besohet se këtë pozitë do ta zë Albayarak, dhëndri i Erdoganit.

Ndërkohë mediat gjermane, shkruajnë se arsyeja e dorëheqjes së Ahmet Davutoglu, besohet të jetë konflikti mes tij dhe Erdoganit.
Angazhimi i Albayrak, do të thoshte se Erdogan do të ketë një grup të besueshëm në krye të qeverisë që nuk do të kritikonte veprimet e tij./Albeu.com/
Shtuar më 06/05/2016, ora 13:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori