Kryeministri grek me propozime të reja
Në samitin urgjent të eurozonës që do të mbahet sot në Bruksel, kryeministri i Greqisë pritet të prezantojë propozime të reja për krizën e borxheve të vendit të tij.

Presidenti i Francës i ka bërë thirrje Tsipras që të paraqese propozime serioze dhe të qëndrueshme, në mënyrë që Greqia, e cila po përballet me falimentim për shkak të borxhit prej 331 miliardë dollarësh, të qëndrojë në eurozonë. /albeu.com/
Shtuar më 07/07/2015, ora 09:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori