Kroacia dënon ish kryeministrin me 9 vite burg
Pëlqej
Pas gati dy viteve, përfundoi procesi gjyqësor kundër ish kryeministrit kroat, Ivo Sanader.

Sanader është dënuar me nëntë vite burg.

Në dënim do të numërohen edhe koha e kaluar në burgun hetues.

Po ashtu, do të konfiskohet tërë pasuria e tij dhe e familjes e realizuar me veprat e dënuara.

Vec parave që janë në llogaritë e tij dhe të gruas, të vajzave të tij dhe të miqve, familjes Sanader do t'ju merren edhe veprat artistike të gjetura në shtëpi. /albeu.com/

Shtuar më 19/06/2017, ora 13:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori