Kriza siriane, SHBA-Rusi pa asnjë marrëveshje
Shtetet e Bashkuara dhe Rusia vayhdojnë të kenë konvergjenca sa i përket qëndrimeve në lidhje me krizën siriane. Edhe pas bisedës me sekretaren e Shtetit Hillari Klinton, ministri i Jashtem rus Sergei Lavrov u shpreh se ka premisa të mira për të gjetur gjuhen e perbashket, diplomacia amerikane tregon se mes dy vendeve mosperputhjet nuk jane fashitur.


Lavrov dhe Clinton biseduan ne Shen Peterburg ne perpjekje per të gjetur një formule kompromisi mbi fundin e gjakderdhjes ne vend. /albeu.com/
Shtuar më 30/06/2012, ora 15:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori