E FUNDIT/ Super super Kumbulla! Shqiptari realizon supergol me Romën (VIDEO)
Kriza në Greqi, vijojnë diskutimet
Takimi i presidentit të Greqisë Karolos Papulias me liderët politikë Samaras, Venizelos dhe Kuvelis, gjatë natës së kaluar ka përfunduar pa ndonjë rezultat konkret ndërsa diskutimet pritet të vijojnë edhe gjatë mesditës së sotme.


Aleksis Cipras, që nuk mori pjesë në takim, duke thënë se nuk do të bashkohet me ndonjë koalicion duke e bërë shkurtime të mëtejshme. Kuvelis ka këmbëngulur në qëndrimin e tij se nuk do të marrë pjesë në një qeveri pa SYRIZA, ndërsa presidenti ka sugjeruar krijimin e një qeverie me personalitete të njohur, që të kenë mbeshtetjen e palëve, opsion që do të diskutohet në takimin e nesërm. /albeu.com/

Shtuar më 15/05/2012, ora 11:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori