Kriza i ka bere greket me zemer
Albeu.com
Kriza dëmton seriozisht shëndetin. Ky është konkluzioni që kanë arritur specialistët e mjekësisë në Greqi të cilët nuk e quajnë aspak të rastësishme deklaratën e ministres së Shëndetit Mariliza Ksenojanakopoulou, sipas se cilës, në ...
... muajt e fundit vizitat në spitale dhe klinika janë rritur në masën 20-30%. Shkak i tyre është kriza ekonomike qe po kalon vendi, frika per te nesermen, pasiguria qe krijon mbyllja e bizneseve, rritja e papunesise qe sipas Eurostat, kaloi shifren prej 11,9% duke shenuar nje rritje prej 2.5% ne krahasim me vitin e kaluar.
Specialistet qe studiojne epidemiologjite kane vezhguar se kriza lidhet jashte mase me shqetesimet nervore dhe deshperimin, apo edhe me rritjen e vetevrasjeve dhe infarkteve te zemrës.
Shtuar më 17/07/2010, ora 06:24
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori