Kriza ekonomike gjunjezon Greqine, tani mbyllen konsullatat
Albeu.com
Kriza ekonomike ka detyruar Greqinë të mbyllë disa konsullata dhe seli diplomatike nëpër Europë. Lajmi bëhet i ditur nga mediat greke të cilat theksojnë se mbyllja e konsullatave do të fillojë që në muajin gusht, dhe do të përfundojë brenda shtatorit.
Godinat e zyrave konsullore në disa qytetet europiane janë gati të braktisura dhe disa prej tyre janë në gjendje tragjike. Madje, në disa prej tyre nuk janë paguar edhe qeratë dhe shpenzimet bazë, ndaj qeveria do të përgatisë një fond urgjent për pagimin e këtyre faturave.
Shtuar më 30/07/2010, ora 01:19
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori