Kritikohet publikimi i informacioneve per Afganistanin
Albeu.com
Shtetet e Bashkuara e kanë dënuar zbulimin e informacioneve të fshehta për luftën në Afganistan. Këshilltari për siguri komnbëtare, Xhejms Xhons, tha se kjo mund t’i rrezikoj jetët dhe mund ta kërcënojë sigurinë kombëtare.
Vlerësohet se afro 92 mijë dokumente sekrete të ushtrisë amerikane për luftën në Afganitsan, janë paraqitur në internet nga faqja Wikileaks.
Shtuar më 26/07/2010, ora 09:32
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori