Kreu i OKB-së takohet për herë të parë me Trump në Shtëpinë e Bardhë
Pëlqej
Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guteres u takua të premten për herë të parë me presidentin amerikan Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë, ku është biseduar për bashkëpunimin ndërmjet Kombeve të Bashkuara dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

“Guteres me Trump kishte një bisedë interesante dhe konstruktive në lidhje me bashkëpunimin ndërmjet OKB-së dhe SHBA-ve”, tha zëdhënësi i OKB-së, Stefan Dujaric.

Sipas tij, të dy bashkëbiseduesit janë pajtuar që të mbajnë edhe një takim në të ardhmen e afërt, transmeton AP.

Ky ishte takimi i parë i kreut të OKB-së dhe presidentit amerikan, ëkur Donald Trump mori detyrën në janar të këtij viti. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2017, ora 20:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori