Koxias shpërthen pas dorëheqjes: Tentuan të më groposin
Ministri i jashtëm i Greqisë Nikos Koxias menjëher pas dorëheqjes, përmes një statusi në llogarinë e tij në Twitter ju drejtua opinionit duke i cituar disa fjalë të poetit grek Dionis Kristijanopolos.

“Vjen momenti, siç thotë poeti, kur patjetër duhet të vendosësh ku do të shkosh dhe kënd do ta lësh. Grupi punues dhe disa ministra i dorëzuan vendimet e tyre mbrëmë, kurse unë e dorëzova timen. Sidoqoftë, është mirë që të kujtohemi në fjalët: "Tentuan të më groposin, por harruan që unë jam farë”, shkruan Koxias në llogarin e tij në Twitter.
Shtuar më 17/10/2018, ora 16:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori