Kosova ekstradoi në Britani priftin që akuzohet për pedofili
Ish-prifti katolik i cili akuzohet për krime seksuale, është ekstraduar nga KosovaBritani.

Lorenc Soper, 72 vjeç, u arrestua menjëherë pasi mbërritjes së tij në Aeroportin e Lutonit të dielën, pasi dyshohet për krimet seksuale të kryera gjatë viteve 1972 dhe 1986.

Hetimet tregojnë se ai ka kryer veprime të turpshme ndaj një 14 vjeçari, në shkollën e Shën Benediktit në Ealing, në perëndim të Londrës, dhe jo vetëm.

"BBC" raporton se Soper është ndaluar në muajin maj në Kosovë, pas një urdhër-arresti të lëshuar në vitin 2012. /albeu.com/

Shtuar më 22/08/2016, ora 11:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori