Sulm në Norvergji, autori i armatosur rrëmben auto ambulancën dhe shtyp këmbësorët
Koshtunica: Me shtyrjen e vendimit - Ahtisari pranoi dështimin e tij
Albeu.com
Shtyrja e shpalljes së statusit përfundimtar të Kosovës paraqet drejtpërdrejt ose tërthorazi pranim të dështimit të Martti Ahtisaarit, ka deklaruar kryeministri i Serbisë, Vojisllav Koshtunica.

Ka pasur shumë takime në Vjenë, por asnjëri nuk ka dhënë rezultate, ka thënë Koshtunica për të shtuar se Ahtisari ka shtyrë shpalljen e vendimit, sepse nuk ka qenë në gjendje ta përgatitë ate.

{nl}

"Vlerësimi ynë për efektet e bisedimeve të deritashme dhe për kontributin e Ahtisarit është shumë i pa favorshëm", ka deklaruar Koshtunica. rtk

Shtuar më 12/11/2006, ora 16:44
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori