Koreja e Veriut kërcënon SHBA-të: Nëse qëlloni edhe njëherë...
Pëlqej
Koreja e Veriut ka kërcënuar se do të nisë një sulm bërthamore ndaj SHBA-së nëse forcat amerikane që po stërviten në gadishullin Korean qëllojnë qoftë edhe njëherë kundër saj.

Javën e kaluar, Shtëpia e Bardhë pranoi lufta me Korenë e Veriut është tashmë një opsion "në tavolinë".

"Ushtria Popullore Koreane do të zvogëlojë bazat e agresionit dhe të përqendrohet tek raketa e pamposhtura me mbushje bërthamore për të mbrojtur sigurinë e vendit dhe lumturinë e njerëzve të saj në rast se SHBA-ja dhe Koreja e Jugut gjuajnë qoftë edhe një plumb të vetëm në territorin tonë", ka thënë në një deklaratë, Ministria e Jashtme e Koresë së Veriut. /albeu.com/

Shtuar më 20/03/2017, ora 14:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori