Korea lëshon satelit në kujtim të 100-vjetorit të Kim Il-Sung
kujtim100-vjetorit">100-vjetorit të lindjes së ish-presidentit Kim Il-sung Korea e Veriut ka njoftuar se do të lëshonte në hapësirë një një satelit të instaluar mbi një raketë. Sipas autoriteteve data e saktë nuk është përcaktuar ende por mendohet diku mes 12 dhe 16 prillit.


Pas njoftimit ka reaguar Korea e Jugut e cila e ka cilësuar atë si një provokim të rëndë që do të kërcënojë paqen dhe sigurinë në rajon. /albeu.com/
Shtuar më 16/03/2012, ora 12:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori