Korea e Veriut teston raketën më të re
Korea e Veriut ka testuar një raketë me rreze të shkurtër veprimi në morinë e testimit të disa raketave.

Ushtria e shtetit komunist ka bërë me dije se Korea Veriore e ka lëshuar raketën nga kryeqyteti Phenian në drejtim të detit Japonez dhe kjo raketë ka flutuaruar në ajër rreth 220 kilometra në vijë ajrore.

Shteti koreano-verior i ka kryer parapërgatitjet për testet e raketave gjatë verës. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2014, ora 14:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori