Korea e Veriut: Si lokalizoni dot kurrë raketat tona
Koreja e Veriut ka deklaruar nëpërmjet zyrtarëve të saj se është e kotë çdo përpjekje nga Jugu dhe SHBA për të përcaktuar ku janë hedhësit e raketave të tyre.

Veriorët thonë se arma e saj strategjike është e gatshme “të shkatërronte plotësisht qendrat e agresionit” dhe të provokonte “kudo dhe në çdo kohë”.

Koreja e Veriut ka dhënë paralajmërimin pas një stërvitje që kohët e fundit ka bërë ushtria e Koresë së Jugutpërpjekje për të zbuluar dhe shkatërruar transportuesin e Koresë së Veriut, ka njoftuar sot agjencia e Koresë së Jugut. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2017, ora 12:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori