Kontrollohet shtëpia e ish-presidentit, e pabesueshme shuma që gjendet
Policia dhe prokuroria po vazhdojnë me hetime ndaj ish-presidentit sudanez, Omar Al Bashid.

Në kontrollën e fundit bërë rezidencës së tij, policia ka gjetur miliona para të ndryshme.

Ata gjetën një valixhe të mbushur me 351,000 dollarë, 6 milionë euro dhe 5 miliardë paund sudaneze.

Gjetja e fundit është një dëshmi e pastërt për dyshimet e shtetit se Al Bashid ka pastruar para. Ish-presidentit aktualisht është në një burgë të sigurisë së lartë.
Shtuar më 25/04/2019, ora 16:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori