Komuniteti ndërkombëtar dënon vrasjet në Siri
Komuniteti ndërkombëtar ka dënuar ashpër sulmet e një dite më parë në Damask, ku si pasojë e shpërthimeve u vranë 55 persona e dhe u plagosën 370 të tjerë.

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon u bëri thirrje palëve të përmbahen nga dhuna dhe të zbatojnë planin për paqe, përfshirë armëpushimin, të sponsorizuar nga ndërmjetësi ndërkombëtar, Kofi Annan. /albeu.com/
Shtuar më 11/05/2012, ora 10:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori