Komunat gjermane me deficit 15 miliarde euro
Albeu.com
Komunat gjermane gjenden para deficitit dhe krizës më të lartë buxhetore prej ribashkimit të vendit. Autoritetet vlerësojnë se deficiti buxhetor i komunave këtë vit do të jetë rreth 15 miliardë euro.Në këtë mënyrë do të dyfishohej rekordi negativ i vitit 2003. Kryetarja e bashkisë në Frankfurt, Petra Roth tha se buxhetet e qyteteve dhe komunave janë në gjendje të rëndë. Prandaj janë të pamundura planet e kancelares Angela Merkel dhe kabinetit të saj qeveritar për zvogëlime të mëtejshme të tatimeve, theksoi ajo.
Shtuar më 14/05/2010, ora 19:19
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori