Klitschko: Mes Ukrainës dhe Rusisë të ndërtohet mur në kufi
Një deklaratë e kryetarit të Kievit, Vitali Klitschko ka shkaktuar reagime në Berlin.

Ai tha se mes Ukrainës dhe Rusisë duhet të ndërtohet një mur në kufirin mes shteteve.

“Do të ishim të lumtur po të kishim ndihmë nga të gjithë miqtë e Ukrainës”, tha ish-boksieri.

Shumë politikanë në Berlin e përcaktuan deklaratën edhe si emocionale, për shkak se Klitschko një pjesë të mirë të karrierës si ish-boksier e ka kaluar në Gjermani.

Ideja e Vitali Klitschkos është që muri duhet, për të ndaluar rebelët të sjellin armë nga Rusia. /albeu.com/
Shtuar më 14/09/2014, ora 10:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori