Klandestinët vijojnë zbarkimin në Itali
Forcat e Guardia di Financa kanë evidentuar një varkë me 600 klandestinë rreth 50 milje në jug të ishullit të Lampeduzës. Mediat italiane njoftojnë se një helikopter i marinës ushtarake ka shpëtuar një grua bashkë me fëmijën e lindur në bordin e varkës që po lundron drejt Italisë.

Aktualisht në ishullin e Lampeduzës, ndodhen më shumë se 4 000 emigrantë klandestinë, me përjashtim të atyre që po vijnë

Itali kanë mbërritur disa mijëra klandestinë pas protestave dhe tensioneve në Lindjen e Mesme.
Shtuar më 27/03/2011, ora 12:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori