Kjo është taksa më e çuditshme që do t'ju marrin kur të hipni në avion
Kompanitë loë cost janë aplikuar një taksë të re për udhëtarët e tyre.

Taksa ka të bëjë me dhënien e sigurisë se valixhja e tyre që marrin në kabinë do të udhëtojë me ju dhe nuk do të lihet në aeroport për një fluturim tjetër për shkak të mbingarkesës, përsjell Albeu.com.

Deri më tani kompanitë loë cost të udhëtimit lejonin marrjen e një valixheje në kabinë pa pagesë, por tashmë udhëtarët do të duhet të paguajnë për të siguruar marrjen e saj sipër.

Ajo ka filluar të aplikohet nga "Jet2" dhe fillimisht është rreth 5 euro për pasagjer. /albeu.com/

Shtuar më 22/07/2017, ora 13:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori