Kjo është rruga që ndan dy botë të ndryshme në Brazil (FOTO)
Disa mijëra njerëz të pastrehë jetojnë në kasolle prej najloni dhe tenda të cilat i kanë ngritur në një fushë, ku vetëm rruga i ndan nga pjesa urbane e Sao Paulos, raporton Anadolu Agency.

Fotoreporteri i AA-së ka regjistruar imazhe unike në qendrën e qytetit të Sao Bernardos do Campo, në shtetin e Sao PaulosBrazil, ku jetojnë dy botëra krejtësisht të ndryshme, ku të pastrehët luftojnë së bashku për mbijetesë dhe popullsia urbane me strehim të rehatshëm në rrokaqiej dhe vila.

Shtuar më 14/09/2017, ora 13:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori