Kishte mbaruar paçja, klientët qëllojnë punonjësit
Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një restorant, ku disa klinetë kurd, pasi kishte mbaruar paçja kanë hapur zjarr dhe qëlluar mbi punonjësit.

Të paktën katër njerëz u qëlluan në restorantin Samal dhe restorantet fqinje të vendosura në rrugën 30 metra në lagjen Tairawa të qytetit pasi stafi tha që ata ishin pa ushqim.

Mediat shkruajnë se paçja, është një pjatë tradicionale e bërë nga lëkura e deleve e mbushur me oriz me erëza, veçanërisht e njohur në kohën e dimrit.

“Ishte rreth orës 2:30 të mëngjesit kur katër persona erdhën në restorantin tonë për të ngrënë paçe. Kur u thamë atyre se kemi mbaruar ushqimin, ata filluan të grindeshin dhe sulmuan dy nga stafi im, ”tha Sherzad Ismael, pronari i restorantit, të Premten, për Payam Sarbast të Rudaw. “Ata u përpoqën të na sulmonin me armë, por djali im u mori armën nga duart e tyre”, shtoi ai më tej.

Sipas Ismael, të katër më vonë u larguan nga restoranti duke thënë se së shpejti do të ktheheshi.

“Ne e informuam policinë që kaloi nga vendi i ngjarjes, duke thënë se ata do të ktheheshin për ne, shtoi Ismael, duke thënë se atij iu tha që të njoftonte policinë “kur të kthehen “.
Shtuar më 15/01/2021, ora 19:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori