Kisha Ortodokse Serbe e shkarkoi peshkopin Artemijen ne Kosove
Albeu.com
Kisha Ortodokse Serbe e ka shkarkuar përkohësisht peshkopin e saj të lartë në Kosovë, Artemije, për keqpërdorim të fondeve të Kishës dhe të atyre shtetërore në Kosovë, ka njoftuar Sinodi i Shenjtë.
Në njoftim, të cilin e transmeton agjencia FoNet, theksohet se ai ka dështuar që “me përgjegjësi t’i menaxhoj aktivitetet financiare”.

Në vend të peshkopit Artemije është caktuar peshkopi Atanasije.
Shtuar më 13/02/2010, ora 23:46
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori