Kisha greke si kompani, vjet fitoi 20 milione euro
Albeu.com
Të ardhurat e pastra të Kishës orthodokse greke në vitin 2008 kanë qenë rreth 20 milionë euro. Gazeta konservatore "Katimerini", publikoi se këto janë të dhëna vetëm për të ardhurat e administratës qëndrore të KOG-it, sepse ...... mitropolitë, manastiret dhe objektet tjera janë subjekte të pavarura juridike. Llogaridhënia për vitin 2008, të shkruar në 100 faqe, i është dorëzuar peshkopit grek Jeronimos. (Makfaks)
Shtuar më 30/08/2009, ora 21:48
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori