Kinë, vjen në jetë një bebe 6.2 kg (VIDEO)
Një nënë në Kinë ka sjellë në jetë fëmijën më të bëshëm të njohur ndonjëherë në historinë e vendit më të populluar të botës. Bebja peshon plot 6.2 kg, në një kohë që pesha normale për një foshnje në lindje është 3-3.5 kilogramë dhe tejkalimi i peshës prej katër kilogramësh ndodh rrallë.

Nëna 27-vjeçare realizoi lindjen në një maternitet të Shangait. Ajo nuk deshi të identifikohej me emër në media, por peshën e fëmijës ia atribuoi dietës së saj gjatë shtatzënisë, e përqendruar tek qumështi, veza dhe frutat.

Sipas mjekëve, një tjetër arsye mund të jetë fakti që e reja ka shpenzuar shumë kohë në krevat gjatë nëntë muajve që mbante barrën, duke bërë që pothuajse të gjithë kaloritë e shtuara që konsumonte të përfundonin tek fëmija. /albeu.com/
Shtuar më 26/11/2013, ora 11:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori