KINE / Ja si duket në foto familja me 500 anëtarë (FOTO LAJM)

Një familje kineze me më shumë se 500 antarë, ka realizuar foton e tyre familjare në kuadër të vitit të ri kinez.

Fotot janë bërë në fshatin Shishe, në provincën e Zhejiang që ndodhet rreth 240 km nga Shangai, dhe kanë ribashkuar familjen Ren, me rastin e Vitit të ri Hënor që u bë javën e kaluar.

Fotot janë realizuar me dron nga fotografi Zhang Liangzong, i cili ka sqaruar për "BBC" se familja Ren ka jetuar 851 vite më parë në këtë fshat.

këto foto të familjes me 500 antarë kanë bërë xhiron e rrjetit dhe kanë habitur shumë njerëz. /albeu.com/


Shtuar më 08/02/2017, ora 15:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori