Kinë, 15 të vdekur nga aksidenti
Një aksident automobilistik me pasoje vdekjen e 15 personave është regjistrauar gjatë ditës së sotme në Kinë ndërsa të plagosur kanë mbetur edhe 6 persona të tjerë. Sipas autoriteteve autobusi ka rënë nga një lartësi në provincën Sichuan si pasojë e humbjes së kontrollit nga ana e drejtuesit të mjetit.


Ndërkohë që në vendgjarje kanë shkuar forca të shumta policie dhe zjarrëfikësish për të shpëtuar të mbijetuarit. Sipas mediave pesë nga gjashtë personat e plagosur janë në gjendje të rëndë. /albeu.com/

Shtuar më 14/03/2012, ora 17:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori