Kina paralajmëron Izraelin: Ndali sulmet në Gaza
Ministri i Jashtëm kinez, Uang Yi i ka kërkuar Izraelit ti japë fund sulmit në Gaza.

Ai ka kërkuar po ashtu nga autoritetet izraelite të heqin enklavën palestineze, të vendosur në vitin 2006.

“Dy palët, izraelitët dhe palestinezët, duhet të vendosin menjëherë armëpushimin, përfshirë sulmet ajrore, operacionet tokësore dhe lëshimin e raketave për të shpëtuar njerëzit dhe paqen në rajon”, vlerësoi Uang.

Ministri tha se të gjitha veprimet që tregojnë dhunë janë të papranueshme dhe të pajustifikueshme. /albeu.com/
Shtuar më 04/08/2014, ora 16:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori