Kina mund të jetë zgjidhja ekonomike për BE
Flamuri kinez
Kina ka refuzuar të ndihmojë Europën deri sa situata në Greqi të qartësohet, edhe pse ajo ka kapacitete për ti dhënë një dorë Europës për të dalë nga kjo katrahurë ku është futur.

Në një kohë që liderët e G20 janë mbledhur në Kanë të Francës gjatë ditës së sotme dhe po diksutojnë për mënyrat se si mund të pwrmisohet ekonomia e eurozonës,

Kina shihet nga shumë spesialistë të ekonomisë botërorë si një nga kandidaturat që ka potencial të madh për të investuar në Fondin e Stabilitetit Financiar./albeu.com/
Shtuar më 03/11/2011, ora 12:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori