Kina i kërkon Iranit të bashkëpunojë me OKB
Kina ka kërkuar nga Irani më shumë bashkëpunim me Agjencinë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike. Gjatë një vizite në Teheran zv/ministri i Jashtëm kinez Ma Zhaoxu u shpreh se Pekini kërkon të mbajë një komunikim konstant me të gjitha palët e përfshira dhe se kërkon rinisjen e bisedimeve mes republikës islamike dhe grupit 6-anëtarësh.

Bashkimi Europian ka vendosur sansksione ndaj naftës iraniane. /albeu.com/
Shtuar më 13/02/2012, ora 10:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori