Kinë / Sherr mes zyrtarëve kinezë dhe amerikanë pas mbërritjes së Obamës (VIDEO)
Një zyrtar kinez ka replikuar ashpër me një ndihmëse për shtyp në Shtëpinë e Bardhë, menjëherë pas arritjes së presidentit amerikan Barak Obama në Hangzhou, për Samitin e G20.

"Ky është vendi ynë. Ky është aeroporti jonë", ka bërtitur zyrtari kinez.

Obama duke komentuar "incidentin", ka thënë se një gjë e tillë ka ndodhur edhe në vende tjera, në vizitat e zyrtarëve të lartë të SHBA-ve. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2016, ora 13:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori