Kim Jong Un-i do të ikë në Rusi?
Kim Jong Un-i si lider suprem i Koresë së Veriut mund të bëjë vizitën e parë jashtë shtetit dhe vendi që mund të vizitojë mund të jetë Rusia.

Ai është ftuar nga Vladimir Putini që të shkojë në Moskë në muajin maj, me rastin e 70-vjetorit të përfundimit të Luftës së Dytë Botërore.

rast se Kim pranon dhe ikën në Rusi ai mund të takojë edhe udhëheqës të tjerë shtetesh.

Në këtë ceremoni merr pjesë edhe Barak Obama./albeu.com/


Shtuar më 13/01/2015, ora 20:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori