Kili, tërmet me magnitudë 6.5 ballë
Një tërmet me magnitudë 6.5 ballë është rregjistruar në verilindje të qytetit Santiago del Cile. Sipas të dhënave të rregjistruara nga Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara tërmeti e kishte epiqendrën rreth 48 kilometra në veri të Valparaiso dhe 116 kilometra nga kryeqyteti kilian.


Mediat nuk kanë raportuar për viktima apo dëme materiale. /albeu.com/
Shtuar më 17/04/2012, ora 10:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori