Kievi sot është zgjuar i qetë
Sot qendra e Kievit është e qetë, një dite pasi parlamenti ukrainas shkarkoi nga detyrat presidentin Viktor Yanukovych, dhe liroi nga burgu rivalen e tij politike Yulia Tymoshenko.

Tymoshenko gjatë fjalimit të saj mbrëmjen e djeshme ftoi Yanukovych dhe aleatët e tij të marrin përgjegjësinë për vrasjen e dhjeta protestuesve nga forcat ukrainase të sigurisë në Kiev.

Vendndodhja e saktë e Ish presidentit Yanukovych ende nuk dihet, pasi u largua të shtunën nga kryeqyteti i Ukrainës.

Mediat lokale raportojnë se Yanukovych ka tentuar të largohet nga Ukraina, por është penguar në qytetin linidor Donetsk. /albeu.com/
Shtuar më 23/02/2014, ora 11:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori