Këto vende pranojnë më lehtë refugjatët
Sipas një sondazhi realizuar për refugjatët rezulton se rreth 80 për qind e njerëzve do të pranojnë refugjatët në vendin e tyre, për më shumë janë të gatshëm që t’i marrin ata edhe nëpër shtëpitë e tyre.

Ndërkohë Kina, Gjermania dhe Britania e Madhe janë kombet më mikpritëse për refugjatë.

Më pas, sipas këtij studimi, qëndrimet më negative ndaj refugjatëve janë në Rusi, Indonezi dhe Tajlandë.

Anketa u realizua në 27 vende, ku janë anketuar 27 mijë njerëz, shkruan BBC./Albeu.com/
Shtuar më 19/05/2016, ora 10:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori