Këto janë rezultatet e zgjedhjeve në PE për Holandën
Nga rezultatet paraprake në Holandë pas përfundimit të zgjedhjeve në parlamentin europian, Partia Laburiste kryeson me 18.1%, të ndjekur nga partian e kryeministrit Mark Rutte me 15% dhe kristian demokratët me 12.3%.

Kanë përfunduar votimet për Parlamentin Europian në disa shtete, Në Francë presidenti Emmanuel Macron ka pësuar një disfatë prej 4 pikë përqindje përballë partisë së Marine Le Pen.

Sipas Exit poll në Gjermani ka fituar partia e CDU-CSU e Angela Merkel, me 27.5%, ndërsa në Greqi kanë fituar konservatorët, partia Demokracia e Re me 32% të votave.
Shtuar më 26/05/2019, ora 21:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori