Këto foto vërtetojnë se fundi i botës është afër (FOTO LAJM)

Pëlqej
Këto pamje dramatike tregojnë se si vala e nxehtësisë së Britanisë i ka kthyer disa rezervuare të ujit në shkretëtira.

Rezervuari Blackstone Edge, i cili gjendet në kufijët e Rochadale në Mancester dhe Calderdale në Yorkshire, është kthyer në rërë dhe zhavorr në prag të motit të nxehtë në Britanisë.

Temperaturat malore normalisht e lënë rezervuarin e rrethuar nga bora gjatë gjashtë muajve të vitit, por zona është bërë e thatë dhe e shterur gjatë tre javëve të fundit.
Shtuar më 10/07/2018, ora 10:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori