Këto fjalë nuk i thoni dot në Korenë e Veriut për shkak se përjetoni ferrin (VIDEO)
Ekzistojnë disa fjalë që nuk mund ti thoni dot në Korenë e Veriut.

Kjo për shkak se do të futeshit në burg, sigurisht.

Gazeta britanike "The Indipendent" ka krijuar një listë me fjalët më të rrepta që ndalohen në shtetin diktatorial.

Një rregull i rreptë është edhe lidhur me përmendjen e këtij shteti.

Askush nuk goxon ta quajë thjesht Korea e Veriut, por Republika Popullore Demokratike e Koresë.

Përveç kësaj, Koreja e Jugut gjithmonë duhet të shkruhet me shkronjën e vogël “j”. Kim Jong-un është “lideri suprem”, dhe nëse vizitoni këtë vend nuk guxoni ta thirrni atë me vetëm emrin e thjeshtë.

Pyetjet që përmbajnë kritika kundër Kim Jong Un nuk do të përkthehen dhe as që lexohen fare.

Fraza të përcaktuara janë ato që lidhen me liderët e Amerikës dhe me shefat komunist të Koresë Veriore. /Albeu.com/
Shtuar më 10/05/2016, ora 22:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori