Këta burra veshin fustane për një arsye shumë të thjeshtë (FOTO LAJM)

Punonjësit e ndërtimit në Chertsey të Britanisë së Madhe u tronditën kur rregullorja e re e sigurimit teknik u ndalonte atyre që të vishnin pantallona të shkurtra gjatë punës.

Atyre iu duhej të punonin me pantallonagjata në më shumë se 26 gradë celcius duke u shkrirë në djersë.

Por, njërit prej tyre i erdhi në mendje një zgjidhje tjetër. Ai zbuloi se nuk ndalohej veshja e fustaneve dhe kështu u tregoi edhe shokëve, raporton Albeu.com.

Tani, ata janë veshin të gjithë fustane gjatë punës duke qenë njëkohësisht të lumtur se nuk do të jenë të detyruar të qendrojnë me pantallonagjata në mes të vapës. /albeu.com/
Shtuar më 13/06/2018, ora 09:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori