Kështu betohen komandot turke para hyrjes në Siri: Tmerrohen nga ne! (VIDEO)


Pëlqej
Ushtria turke ka hyrë tashmë në territorin e Sirisë veriore duke sulmuar pozicionet e kurdëve të PYD, të cilat Ankaraja zyrtare i cilëson terroriste, ndërsa Washingtoni i mbështet në luftën e tyre ndaj ISIS dhe qeverisë së Asadit.

Në një video të postuar në rrjetet sociale, komandot turke që po bëhen gati t'i bashkohen grupit që ka hyrë tashmë në Siri betohen për hakmarrje ndaj krimeve që sipas tyre forcat kurde të PDY kanë bërë ndaj turqve, pëcjell Albeu.com.

"Jemi kudo, në Cizre dh Afrin. Tremben prej nesh"., dëgjohet të thonë ata ndër të tjera. /albeu.com/
Shtuar më 22/01/2018, ora 10:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori