Këshilli i Sigurimit voton për rezolutën në Siri
Këshilli i Sigurimit i KombeveBashkuara ka arritur një marrëveshje paraprake për një rezolutë që do të rriste numrin e vëzhguesve të KombeveBashkuaraSiri në 300 vetë.

Vendimi i Këshillit të Sigurimit vjen në një kohë kur armëpushimi i ndërmjetësuar nga i dërguari ndërkombëtar, Kofi Anan, u thye përsëri gjatë të premtes.

Forcat e sigurimit hapën zjarr kundër protestuesve dhe goditën bazat e opozitës, ndërsa qeveria i akuzoi ata për një shpërthim me pasoja vdekjeprurëse. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2012, ora 10:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori